Зузана Чапутова

Сподели со своите пријатели

Словачката полиција уапси маж од Пежинок, кој во вторникот упатил смртни закани до претседателката Зузана Чапутова, пратениците и нивните семејства, изјави портпаролката на регионот Трнава, Марија Линчесова. Loading… Човекот, кој неколку пати бил осудуван, е осомничен за опасни закани, додаде таа, пренесува агенцијата ТАСР. Неговото триминутно видео беше објавено наПрочитај повеќе