земојтреси

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала го погоди во вторник Индискиот Океан, соопшти Американскиот геолошки институт. Loading… Земјотресот, со епицентар во јужниот дел на Индискиот Океан, е регистриран околу 7 часот по Гринич. Земјотресот е регистриран на длабочина од речиси 10 километри. Тоа се случи неколку денаПрочитај повеќе