земјореси

Сподели со своите пријатели

Градот Елбистан лоциран на југот на Турција во провинцијата Кахраманмарш исто така беше сериозно оштетен од земјотресот што утринава ја погоди областа на границата со Сирија. Loading… Разорниот земјотрес досега однесе повеќе од 1.500 животи, а повеќе од 6.000 се повредени. Јачината на земјотресот ја покажуваат и снимката од Елбистан,Прочитај повеќе