Владимир Кличко

Сподели со своите пријатели

Германскиот канцелар Олаф Шолц вети дека Германија ќе ѝ помага на Украина „колку што е потребно“ на церемонијата на која украинскиот боксер Владимир Кличко доби медиумска награда во име на украинскиот народ. Loading… „Помагаме со воена опрема, муниција, обука на украинските војници бидејќи нивната борба е и наша борба“, речеПрочитај повеќе