Виталиј Ганчев

Сподели со своите пријатели

Претставник на проруските власти во регионот Харков денеска изјави дека украинските сили се осум пати побројни од руските и проруските сили за време на контраофанзивата во таа област, која Украинците ја започнаа минатата недела. Loading… Говорејќи за рускиот ТВ канал „Русија-24“, Виталиј Ганчев рече дека украинските сили ги вратиле населбитеПрочитај повеќе