вештачка кома

Сподели со своите пријатели

Колин Кели Александер (42) пред седум години доживеала тешка сообраќајна несреќа, по која лекарите едвај и го спасиле животот. Колин ја удрил камион додека со велосипед се враќала од работа. Коските на нозете и биле здробени, имала внатрешни крварења и тешки повреди на главата. Во само 48 часа по несреќатаПрочитај повеќе