Ураина

Сподели со своите пријатели

Русија ѝ предаде на Украина 60 војници и 16 цивили во замена за воени заробеници, изјави денеска вицепремиерката на Украина Ирина Верешчук. Loading…   Унгарија нема да испорача оружје во Украина   „Ова беше петта размена на воени заробеници. Вкупно 76 лица“, рече Верешчук, пренесува Ројтерс.   Мизинцев: Нека сиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Британската министерка за надворешни работи Лиз Трас изјави дека Велика Британија и донира амбулантни возила на Националната здравствена служба на Украина. Loading… „Донацијата од 20 амбулантни возила од Националната здравствена служба (NHS) ќе им помогне на Украинците кои останаа во градовите под руски напад и бомбардирање да добијат витална помошПрочитај повеќе