Убавина

Сподели со своите пријатели

Со текот на времето, нашите заби почнуваат да жолтеат се повеќе и повеќе, без разлика колку внимание посветуваме на хигиената. Кога тоа жолтило ќе почне да ни пречи, обично започнуваме посилно да ги миеме забите со надеж дека ќе ги отстраниме жолтите дамки и ќе го вратиме бисерниот бел сјајПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Последната година, лекарите постојано повторуваат дека за да се заштитиме од коронавирусот, потребно е редовно да ги миеме рацете со топла вода и сапун. Значи, може да претпоставите дека редовно миење на остатокот од вашето тело со сапун е веројатно исто така добра идеја. Тоа е она што го правимеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сол Перез важи за една од најзгодните водителки на светот, а оваа „титула“ дефинитивно ја оправда со нови фотографии. Loading…     Таа се прослави откако водеше неколку спортски програми, забавни емисии, временска прогноза и дневник, додека особена популарност стекна на социјалните мрежи, а нејзината армија придружници беше воодушевена одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во прашање е посебна поза во која треба да бидете 10 минути пред одењето во кревет. Освен што лечи несоница, регулира проток на крв низ телото, го смирува умот, а помага и кај благите облици на депресија. – Телото за спиење треба да се подготви, вели нутриционистката Џесика Сепел којаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Едно русокосо момче привлече големо внимание на социјалните мрежи. https://instagram.com/p/BeYtqYxjjNB/?utm_source=ig_embed Loading… На Инстаграм профилот кој го води неговата мајка може да се видат бројни фотографии, на кои таа сакала да го овековечи секој чекор на своето синче. https://www.instagram.com/p/BegAjT-DU5w/?utm_source=ig_embed Оваа дете го освои светот преку ноќ, а сите на социјалната мрежаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

А. кога насмевка ви е бела, сигурно ќе го привлечете вниманието кон себе. Омилените пијалоци и храна, секојдневно оставаат бледи флеки на забите. Насмевката губи шарм и ние чувствуваме грижа кога ќе се насмевнеме. Еве 4 природни средства за нега, кои може да ги применувате секој ден или секој втор ден.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Стресот е насекаде околу нас, но постојат начини да се справите дури и со него. Овие 7 стратегии се брзи, лесно-применувачки, оправдани од науката и може да се вршат на бирото. Можеме да се бориме со стресот уште во старт. 1. Пијте чај Loading… Веднаш станете и направете си чашаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Анкетата спроведена меѓу професионалци кои се занимаваат со контрола врз производството на храна, ја откриваат темната страна на некои популарни производи. Еве краток список, претставен од сајтот Rodale, посветен на здравата исхрана. Никулци Даг Пауел, професор по прехранбена безбедност при Државниот универзитет во Канзас објаснува дека никулците во основата претставуваатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Според истражувачите од Институтот “Виктор Чанг” и Институтот за медицински истражувања “Гарвон” во Австралија дебелината може да се предаде не само на директните наследници, но и на нивните деца, пишува британското издание “Експрес”. Научниците спроведоа обиди со машки лабораториски глувци, од кои утврдиле дека дебелината може да стигне до внуцитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Губењето на вишокот килограми понекогаш може да се покаже како невозможна мисија. Важно е не само да го промениме начинот на исхрана, да спортуваме, но и да се довериме на некои природни додатоци кои го помагаат слабеењето. Денес споделуваме листа со едни од најефикасните билки кои може да се консумираатПрочитај повеќе