Татјана Жданока

Сподели со своите пријатели

Никогаш не сум била поврзана со КГБ, за разлика од многу познати латвиски личности, ниту сум соработувала со некоја друга разузнавачка агенција, изјави пратеничката во Европскиот парламент од Латвија, Татјана Жданока (73), за која европската институција отвори истрага поради наводи дека со години работела како руски шпион, пишува Политико. Loading…Прочитај повеќе