тајланд

Сподели со своите пријатели

Одгледувањето и поседувањето марихуана во Тајланд од денеска е декриминализирано, а министерот за здравство на таа земја најави дека од утре ќе подели милион садници од ова растение, пренесува АП. Loading… Тајланд е првата земја што донесе ваква одлука во Југоисточна Азија, регион познат по строгите закони за дроги, ноПрочитај повеќе