су-30

Сподели со своите пријатели

Ловецот Су-30СМ на Црноморската флота уништил извидувачки брод на Вооружените сили на Украина во близина на зоната од каде што се вади руски гас во Црното Море, соопшти Телеграм канал на Министерството за одбрана. Loading… Вооружените сили на Украина периодично се обидуваат да нападнат објекти на Крим со поморски дронови,Прочитај повеќе