Стјуарт Селдовиц

Сподели со своите пријатели

Поранешниот советник за безбедност на Обама, Стјуарт Селдовиц, е приведен од полицијата поради антимуслимански навреди упатени кон продавач на халал храна во Њујорк, пренесува BBC. Loading… Портпаролот на њујоршката полиција потврди за Би-Би-Си дека Селдовиц е приведен во средата, но рече дека нема детали за ниту едно обвинение. Селдович воПрочитај повеќе