Стела Асанж

Сподели со своите пријатели

Стела Асанж, сопругата на основачот на Викиликс, Џулијан, во вторникот рече дека ќе побара помилување откако тој се согласи да се изјасни за виновен за кршење на американските закони за шпионажа, ставајќи крај на долготрајната правна сага во Велика Британија. Loading… Асанж (52) ќе се изјасни за виновен на сослушувањетоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сопругата на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, Стела, денеска изјави дека е среќна што тој ќе биде ослободен по 14-годишна правна битка и пет години во затвор во Лондон и дека враќањето на здравјето на Асанж е приоритет. Loading… Стела Асанж изјави за Би-Би-Си дека немала време да разговара штоПрочитај повеќе