Сообраќајна незгода

Сподели со своите пријатели

Колин Кели Александер (42) пред седум години доживеала тешка сообраќајна несреќа, по која лекарите едвај и го спасиле животот. Колин ја удрил камион додека со велосипед се враќала од работа. Коските на нозете и биле здробени, имала внатрешни крварења и тешки повреди на главата. Во само 48 часа по несреќатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

По завршување на истражната постапка, надлежниот обвинител од Основното јавно обвинителство – Куманово поднесе Обвинителен предлог против едно лице за сторено кривично дело – Тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот (член 300, став 4 во врска со член 297, став 3 во врска со став 1Прочитај повеќе