соборен авион

Сподели со своите пријатели

Израелскиот борбен авион Ф-16 е оборен кога сириската противвоздушна добрана реагираше на израелскиот напад на територијата која ја контролира Сирија. Објавено е и видео од местото на падот на леталото. Од сириска страна соопштуваат дека била нападната воената база, додека израелската војска соопшти дека еден нивен авион е соборен, ноПрочитај повеќе