Сингапур

Сподели со своите пријатели

Сингапур во средата погуби маж осуден за шверц на дрога, изјави претставник на неговото семејство. Loading… Ова е направено и покрај молбите на неговите роднини и активисти за помилување. Тангараџу Супиах (46) беше осуден во 2013 година за поседување и трговија со повеќе од еден килограм канабис, што е двојноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Маж во Сингапур е осуден на смрт со бесење поради шверц на канабис, што ќе биде една од серијата контроверзни егзекуции во градот-држава. Loading… Активистите велат дека Тангарај Супијах бил осуден на слаби докази. Властите велат дека целиот процес бил легален и валиден, а неговата егзекуција е закажана за вПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Четворица мажи, со иницијали К, М, Л и Н, кои на своите сопруги им давале „седативи“ за да ги онесвестат и подоцна да ги силуваат, сега во Сингапур се соочуваат со затворски казни. Loading… Имено, пријателите кои ја организирале оваа група и извршиле безброј злосторства, се запознале на интернет воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Два борбени авиони на воздухопловните сили на Сингапур го придружувале авионот на Сингапур ерлајнс кој летал од Сан Франциско до аеродромот Чанги, откако патник упатил лажна закана за бомба, јавува Си-Ен-Ен. Loading… „Рано утринава, два наши борбени авиони F16C/D беа активирани за придружба на летот на Сингапур ерлајнс кој полетаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сингапур ќе го укине законот со кој се забрануваат хомосексуалните односи, со што хомосексуалноста ќе биде легална. Loading… Одлуката ја објави премиерот Ли Хсиен Лунг на националната телевизија. ЛГБТ активистите во Сингапур го поздравија овој потег како „победа на човештвото“. Сингапур е познат по своите конзервативни вредности, но во последнивеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сингапурските власти денеска објавија дека регистрирале голем број луѓе кои боледуваат од денга треска, сезонска болест која се појави невообичаено на почетокот на оваа година. Loading… Во таа земја во Југоисточна Азија годинава се регистрирани повеќе од 11.000 случаи до први јуни, кога вообичаено започнува сезоната на денга треска. ВоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

„Lunch Actually Group“, компанија која се занимава со спојување на самци, стана хит во Азија. Оваа работа ја започнала Виолет Лим од Сингапур и успешно ја води веќе со години. Паровите кои пијат заедно остануваа подолго во врска Loading… „Сервисот“ им помага на самците да се сотанат на ручек, којПрочитај повеќе