Сергеј Наришкин

Сподели со своите пријатели

Шефот на руската надворешна разузнавачка служба Сергеј Наришкин и директорот на ЦИА Вилијам Барнс разговараа во Анкара за спречување избувнување на нуклеарна војна, изјави турскиот лидер Реџеп Таип Ердоган на новинарите на враќање од самитот на Г-20 во Бали. Loading… – Според информациите добиени од шефот на турската разузнавачка служба,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Шефот на американската Централна разузнавачка агенција Бил Бурнс, кој повеќепати водел деликатни преговори со Русите, оваа недела се сретна со директорот на руската служба за надворешно разузнавање Сергеј Наришкин во Анкара. Loading… Иако деталите од нивниот разговор не се познати, Вашингтон тврди дека средбата не била поврзана со можни мировниПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Фахретин Алтун, шеф за медиуми и комуникации во турското претседателство, потврди дека директорот на Руската служба за надворешно разузнавање (СВР) Сергеј Наришкин и директорот на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) Вилијам Барнс одржале состанок во понеделникот во Анкара. Loading… „Го потврдуваме состанокот на директорите на руските и американските разузнавачки службиПрочитај повеќе