село Умин Дол

Сподели со своите пријатели

Триесет и двегодишен кумановец од селото Умин Дол вчера бил приведен за издржување затворска казна. Loading… – На 08.11.2022 во 23.50 часот, полициски службеници од СВР Куманово, по наредба од Основен суд Куманово, го лишиле од слобода Д.А.(32) од с.Умин Дол, кумановско, кој бил баран со потерница за издржување затворскаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Минофрлачка граната била пронајдена вчера во нива во селото Умин дол, информираат денеска од полицијата. Loading… – На 02.11.2022 во 12.10 часот во СВР Куманово, било пријавено дека С.М. од Куманово во нива во село Умин дол пронашол неекслодирана минофрлачка граната од Втората светска војна со калибар 75мм, велат одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Денеска, на првиот училишен ден од новата учебна година, во ООУ „Карпош”- с. Умин Дол свечено беше отворен училишниот објект по успешно завршениот проект за реконструкција на оваа училишна зграда и на подрачното училиште во с. Љубодраг, кој е реализиран со финансиска поддршка на Министерството за образование и наука иПрочитај повеќе