село Руѓинце

Сподели со своите пријатели

Шеесет и едногодишен маж е пронајден починат во својот дом во селото Руѓинце, Општина Старо Нагоричане, информираат од полицијата. Loading… – На 23.01.2023 во 15.43 часот во СВР Куманово било пријавено дека во домот во селото Ругинце, Општина Старо Нагоричане, бил пронајден починат Л.С.(61), велат од кумановската полиција. По овластувањеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Осумдесет и осумгодишна жена од селото Руѓинце, Општина Старо Нагоричане е пријавена за исчезната. Loading… – На 09.10.2022 во 20.30 часот во СВР Куманово Г.Т. (54) пријавила дека нејзината мајка Р.И. (88) се оддалечила од нејзиниот дом во село Руѓинце, Општина Старо Нагоричане, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.Прочитај повеќе