Село Романовце

Сподели со своите пријатели

Дваесет и тригодишен кумановец е тешко повреден откако со своето возило излетал од патот кај селото Романовце. Loading… – На 22.08.2023 околу 16.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека на локалниот пат Куманово-с.Романовце, во с.Романовце, патничко моторно возило „бмв“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од К.Ш.(23) од Куманово, изгубилоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Жителите на кумановските села Романовце и Табановце повторно реагираа дека е укината железничката линија Скопје-Табановце. Loading… Од ЖРСМ Транспорт АД-Скопје денеска информираа дека причината поради укинувањето на линијата е недостаток на машиновозачи. – Се надеваме дека проблемот ќе се надмине со прием на машиновозачи, изјавија од ЖРСМ Транспорт АД-Скопје. ГраѓанитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Две лица биле приведени вчеравечер во Куманово откако полицијата им пронашла наркотици, куршум и метални монети. Loading… – На 27.10.2022 во 19.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода М.Д.(37) и Е.Д.(37) од село Романовце, кумановско, информираат од Министерството за внатрешни работи. Како што додаваат од полицијата,Прочитај повеќе