село Лопате

Сподели со своите пријатели

Почна поставување бекатон во кумановското село Лопате, соопштија денеска надлежните од одделението за комунални дејности од општина Куманово. Loading… Бекатон се поставува на клучни улици кои го поврзуваат селото со регионалниот пат Куманово-Липково. -На овој начин се обезбедува поврзување на уличките со регионалниот пат, изјави помошникот раководител на одделението, МомчилоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Педесет и четиригодишен пешак од кумановското село Лопате е тешко повреден откако во него удрил жител на Слупчане со автомобил. Loading… – На 17.10.2022 во 08.07 часот во СВР Куманово било пријавено дека на крстосницата од регионален пат Куманово – Липково и локален пат за село Лопате, патничко возило „опелПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Почнаа подготовките за реконструкција на улица во кумановското село Лопате, соопштија денеска надлежните од одделението за комунални дејности од општина Куманово. Во ова село ќе се поставува бекатон. Loading… – Реконструкцијата е дел од програмата за одржување. Уредувањето со бекатон е влезено во годишната програма, за што претходно беше распишанПрочитај повеќе