Секс

Сподели со своите пријатели

Гувернерот на индонезискиот остров Бали, Вајан Костер, им порачува на туристите „да не се грижат“ за промените во кривичниот законик на земјата во врска со сексот надвор од бракот. Loading… „Новоратификуваниот кривичен закон на Индонезија нема да ги изложи на ризик посетителите на Бали“, рече Костер, отфрлајќи ја загриженоста декаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Аптеките во Франција ќе обезбедуваат бесплатни кондоми за луѓе на возраст меѓу 18 и 25 години, објави во четвртокот претседателот Емануел Макрон, според извештајот на францускиот дневен весник Либерасион. Loading… Според извештајот, Макрон го нарече потегот „мала контрацептивна револуција“ на настан за здравјето на младите. Иницијативата ќе започне на 1Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Индонезискиот парламент усвои кривичен законик кој забранува секс надвор од бракот и предвидува затворска казна до една година. Loading… Законот е дел од законските измени за кои критичарите велат дека ги поткопуваат граѓанските слободи во третата по големина демократија во светот, пишува Ројтерс. Новите одредби, кои ќе важат за ИндонезијцитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Овој месец, индонезиските парламентарци најверојатно ќе усвојат нов кривичен закон според кој сексот надвор од бракот ќе биде кривично дело казниво до една година затвор, потврди заменик-министерот за правда на земјата. Loading… Законот, доколку биде усвоен, ќе важи и за индонезиските државјани и за странците, пренесува Ројтерс. Законската реформа ќеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дали знаете колку често всушност треба да имате секс со вашиот партнер? Loading… Според експертите за секс, тој број зависи од голем број фактори, вклучувајќи ги возраста, здравјето, сексуалниот нагон и статусот на врската. Студијата на Институтот Кинси, за истражување на сексот, репродукцијата и полот, сугерира дека возраста може даПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Австралискиот премиер во четврток донесе формална забрана на сексуалните односи помеѓу министрите и нивниот персонал откако неговиот заменик направи „шокантна грешка во проценката“ затоа што се впуштил во афера со помошничката во кабинетот, по што таа останала трудна. Малком Турнбул објави амандман на министерските правила за однесување на вонредната конференцијаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На врските за една ноќ им се наклонети и жените и мажите, а еве како кој пол го доживува сексот без обврски. Истражувачите од Универзитетот од Англија, предводени со психологот Ен Кембел, спровеле истражување на тема врски за една ноќ.   Loading…   Во студијата објавена во списанието „Human Nature“,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Еден издавач на станови од Велс ја шокираше биратнската јавност откако на интернет се појави снимка на која тој на една жена и нуди бесплатен стан, но под еден сулов. Тој објавил стан кој го изнајмува за 650 фунти, но во огласот навел и дека постои алтернативна форма на плаќање.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Љубовна тројка патува низ светот и се обогатува така што ги продава снимките од својот секс. Парот кој се запознал за време на секс во тројка патува низ светот откако поприлично се збогатиле продавајќи снимки од сексот за четири евра. https://instagram.com/p/BY5_fYGhAD6/?utm_source=ig_embed Loading… Ким (23) и Пауло (28) се запознале когаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Мажите се полни со изненадувања и тоа не е исклучок дури и во спалната соба.Нема како да знаете што мисли во секој момент, но за да не се зачудите од некоја негова непредвидена реакција, имајте го следново на ум: Тој се плаши да не се претстави лошо во кревет МажитеПрочитај повеќе