СДСМ

Сподели со своите пријатели

„Претседателот на СДСМ, устоличен на позицијата Премиер без легитимитет на избори е единствен кој не го избраа граѓаните, станал и љубител за раскажување анегдоти“, велат од Движењето ЗНАМ – За наша Македонија во реакцијата на интервјуто на претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски. Loading… Ковачевски одговарајќи на прашање дали би коалициралПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија најостро ја осудува нарачаната бруталност и пречекорување на овластувањата на полициските структури на Никола Груевски и Сашо Мијалков врз граѓаните на Република Македонија, не само на ова место, пред владата, туку и низ улиците на главниот град, истакна денес Петре Шилегов во изјава дадена пред ВладатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На неполн месец од четиригодишнината од смртта на Мартин Нешковски, момче кое трагично загина на прослава од победата на ВМРО ДПМНЕ по изборите во 2011, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денес од партиските простории во Скопје емитуваше нова, 29 ”бомба”, на која беа презентирани прислушкувани разговори за наводно прикривање наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На денешната прес конференција на СДСМ одржана во Кавадарци се обрати претседателот на ОО СДСМ Кавадарци, Зоран Ѓорѓиев, при што беа обелоденити наводно прислушувани снимки од разговори кои според опозицијата докажуваат дека фирмата СГС е на директорот на УБК, Сашо Мијалков, кој наместил тендери во висина од 15 милиони евра за фирмата,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Како што информира Центарот за комуникации на СДСМ, денеска во 14.00 часот, во Домот на културата Иван Мазов Климе во Кавадарци, ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати Зоран Ѓорѓиев, претседател на ОО СДСМ Кавадарци. Loading… На прес конференцијата се очекува да бидат обелоденети нови прислушкувани разговориПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Социјалдемократскиот Сојуз на денешниот прес, презентираше како што велат тие,  дел од доказите што ќе потврдат кој следел и прислушувал во Република Македонија и како го правеле тоа, изјави лидерот Зоран Заев. Loading… Материјалите што денеска ќе ги споделиме со јавноста во Македонија, ќе го потврдат она што го говоримеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Како што информира Центарот за комуникации на СДСМ, денес во 14:30 часот, во партиските простории ќе се одржи нова прес конференција на која ќе се обрати лидерот Зоран Заев. Loading… На денешната 27.по ред ”бомба” ќе бидат објавени нови прислушкувани разговори во рамки на проектот на СДСМ наречен ”Вистината заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Проектот на СДСМ денес продолжи во Велес од каде беа емитувани нови прислушкувани разговори. Денешната прес конференција ја одржа Панче Иванов, претседател на ОО СДСМ Велес. Loading…  – Пред да се чуе вистината за овие скандали, ќе слушнеме еден разговор помеѓу пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ од Велес, Илија Димовски и Гордана Јанкулоска.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Социјалдемократскиот сојуз покажа зрелост во сите клучни моменти за државата, порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев во 24 -тата партиска роденденска честитка. Loading… Социјалдемократскиот сојуз на Македонија како политичка партија е основана на 21 април 1991 година на 11 Конгрес на СКМ-ПДП кога врз основа на иницијативата на Претседателството наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Лидерот на опозициската партија СДСМ, Зоран Заев, по презентирање на прислушкувани материјали во Охрид, гостуваше на локалната охридска ТВ станица ТВМ, притоа изјавувајќи дека во периодот што ќе следи, СДСМ ќе објави чувствителни материјали, а со тоа, се очекува да расте и гневот кај македонските граѓани. Loading… – Периодот штоПрочитај повеќе