Сајад Хејдари

Сподели со своите пријатели

Иранецот Сајад Хејдари ја убил својата сопруга Мона Хејдари (17) и е осуден на 8 години затвор, соопштија иранските власти, а пренесе Би-би-си. Loading… На социјалните мрежи почнаа да кружат слики од убиец кој носи отсечена глава на жена низ градот Ахваз, откако т.н. „убиства од чест“. Портпаролот на судотПрочитај повеќе