Саид Џалил

Сподели со своите пријатели

Во Иран утрово во 8 часот по локално време почна вториот круг од претседателските избори. Loading… Граѓаните на Иран избираат меѓу Масуд Пезешкијан и Саид Џалил. Изборите се одржуваат една година порано, откако иранскиот претседател Ебрахим Раиси загина во авионска несреќа во мај. Иранските граѓани почнаа да гласаат во вториотПрочитај повеќе