роботакси

black car interior

Сподели со своите пријатели

Маск ја објави веста веднаш по извештајот на Ројтерс дека Тесла повеќе нема да го произведува EV од 25.000 долари. Loading… Tesla ќе воведе роботакси на 8 август, објави Илон Маск на X неколку часа откако Ројтерс објави дека производителот на автомобили се откажува од плановите за производство на евтиноПрочитај повеќе