Ричард Заубер

Сподели со своите пријатели

Американското Министерство за правда ги истражува можните доверливи документи пронајдени во поранешните канцеларии на американскиот претседател Џозеф Бајден во институтот каде што работел во Вашингтон, соопшти Белата куќа. Loading… Специјалниот советник на претседателот Ричард Заубер рече дека „мал број доверливи документи“ биле откриени додека адвокатите на Бајден ги празнеле канцелариитеПрочитај повеќе