Рајанер

white and blue plane

Сподели со своите пријатели

Критиките на францускиот министер за финансии Бруно Ле Мер за безбедноста на авионите на „Боинг“ предизвикаа остра реакција на извршниот директор на „Рајанер“, Мајкл О’Лири, кој вчера го нарече „глупав политичар“ и ги опиша неговите коментари како „глупави и непромислени“. Loading… Во интервју за Политико на маргините на самитот наПрочитај повеќе

white and blue plane

Сподели со своите пријатели

Ирската авиокомпанија Ryanair во четвртокот објави дека значително ќе го намали бројот на летови оваа есен поради доцнење на нарачката на авионите Боинг. Loading… „Рајанер“, еден од најголемите купувачи на авиони „Боинг“, во соопштението рече дека очекува да испорача 27 авиони во периодот од септември до декември. Поради доцнење наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ирската нискобуџетна авиокомпанија Рајанер е подготвена да прекине неколку летови на својата унгарска линија поради новиот данок на дополнителна добивка и да се обиде да ја оспори казната што ѝ е изречена поради префрлање на трошоците на патниците. Loading… Рајанер ќе ги откаже сите летови на линиите до осум одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

„Рајанер“ повеќе нема да нуди летови по најниски цени благодарение на поскапувањето на горивото, потврди извршниот директор на компанијата Мајкл О’Лири, велејќи дека ерата на билети од десет евра е завршена. Loading… Компаниите како Ryanair, Wizz Air, Vueling и слични се натпреваруваа по најниски можни цени на услугите, што гиПрочитај повеќе