рагби

Сподели со своите пријатели

По завршувањето на рагби натпреварот во Австралија две девојки се бакнале, а фотографијата од нивниот канеж го обиколи светот. Откако играле една против друга, партнерките Ванеса Фолиаки и Карина Браун емотивно се прегрнале и банкале по натпреварот. Бакнежот, кој го овековечил фотографот Адам Хед, со следбениците го споделила официјалната ФејсбукПрочитај повеќе