протести

Сподели со своите пријатели

Кумановските матуранти и средношколци утре повторно излегуваат на протести, соопшти денес Интерен Средношколски Пленум на Куманово. На протестот закажан точно напладне на градскиот плоштад ”Маршал Тито” во Куманово, средношколците ќе добијат и поддршка од Наставничкиот Пленум. Loading… По собирањето на градскиот плоштад, кумановските средношколци ќе се упатат пеш кон излезотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија најостро ја осудува нарачаната бруталност и пречекорување на овластувањата на полициските структури на Никола Груевски и Сашо Мијалков врз граѓаните на Република Македонија, не само на ова место, пред владата, туку и низ улиците на главниот град, истакна денес Петре Шилегов во изјава дадена пред ВладатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Граѓаните на Република Македонија синоќа беа сведоци на насилни демонстрации кои резултираа со десетици повредени полициски службеници, демолирање на возила, палење на контејнери и уништување на јавниот имот со што е предизвикана и голема материјална штета, јавува МВР во најновиот билтен по повод вчерашните протести пред Владата на Република Македонија.Прочитај повеќе