принц Едвард

Сподели со своите пријатели

Кралот Чарлс III го направи својот брат принцот Едвард војвода од Единбург. Loading… Според веб-страницата на кралското семејство, принцот Едвард, кој веќе ја носи титулата гроф од Весекс и Форфар, оваа чест ја добил кралот по повод 59-тиот роденден на Едвард. Се додава дека принцот Едвард ќе биде доживотен војводаПрочитај повеќе