Принц Алберт II

Сподели со своите пријатели

Принцот Алберт од Монако е вмешан во жестока афера и правна битка поради наводите за неетички и коруптивни практики откако го отпушти својот советник, кој долго време беше сива еминенција во неговата администрација. Loading… Клод Палмер (67), управителот на имотот на Алберт, доби наредба да се повлече откако објави наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Стотици членови на кралското семејство и светски лидери се очекува да присуствуваат на погребот на кралицата Елизабета Втора во Лондон, во понеделник, 19 септември, на еден од најголемите дипломатски собири во последните децении. Loading… Вестминстерската опатија има место за околу 2.000 луѓе, па наводно само шефовите на држави и еденПрочитај повеќе