Попасна

Сподели со своите пријатели

Гранатирањето на градот Попасна во источниот украински регион Луганск продолжува, се наведува во извештајот на украинската армија. Loading… Ова е дел од плановите на Русија за продолжување на офанзивата врз градовите Рубижне и Нижни, северно и јужно од градот Северен Доњецк во областа Луганск, соопшти украинскиот Генералштаб.   Руските војнициПрочитај повеќе