патувања и дестинации

people walking on park during daytime

Сподели со своите пријатели

Градската управа на Барселона соопшти дека до 2028 година ќе забрани издавање станови на туристи, со што сака да го спречи растот на трошоците за домување и да им овозможи на граѓаните нормално да живеат во својот град, јавува Радио Слободна Европа (РСЕ). Loading… Левичарскиот градоначалник на градот, Жауме Колбони,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ал Хамра е дестинација која се повеќе се наоѓа на листата на многу љубители на необични патувања и една од најстарите во Оман. Loading… Стои во подножјето на планините околу 400 години, а бил изграден од кал. Повеќето куќи се напуштени, а шетањето низ тесните улички навечер е посебно искуство.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Стјуардеса сподели некои од бизарните работи поради кои може да добиете голема парична казна додека сте на одмор во Венеција – од хранење гулаби до седење на погрешно седиште. Loading… Аргентинската Барби, која работи како стјуардеса, редовно ги споделува своите совети за патување на нејзиниот прилично популарен канал на ТикТок,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Неодамна на социјалните мрежи кружеа гласини дека египетското Министерство за туризам и антиквитети сака да им забрани на децата помлади од 18 години да влегуваат во областа на пирамидите во Гиза, што Министерството го демантираше. Сепак, од јули не секој ќе може да пристапи до оваа област, пишува Egyptindependent. Loading…Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Што велите за патување до Исланд за поавантуристички моменти. Тоа е место со чиста природа, создадено од толку силно дејство на реката што влева стравопочит и претпазливост, а дури неодамна беше откриено на остатокот од светот. Loading… Ќе го најдете во источниот дел на Исланд во долината Јокулдалур, наречена кањонотПрочитај повеќе