Овидио Гузман

Сподели со своите пријатели

Мексиканските власти го екстрадираа Овидио Гузман, син на затворениот нарко бос Хоакин „Ел Чапо“ Гузман, во САД под обвинение за шверц на дрога, објави американскиот државен обвинител Мерик Гарланд. Loading… Овидио Гузман е осомничен дека го водел, заедно со неговиот брат, моќниот нарко-картел Синалоа, основан од неговиот татко, јавува Би-Би-Си.Прочитај повеќе