Општина Липково (Page 2)

Сподели со своите пријатели

Триесет и шестгодишен жител на ликпвското село Матејче вчера пријавил дека бил физички нападнат. Loading… – На 29.04.2024 во 13.30 часот во Полициското одделение Матејче, Р.Ј.(36) од село Липково пријавил дека бил физички нападнат од едно лице, информираат од Секторот за внатрешни работи. Од полицијата додаваат дека се преземаат меркиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Државната изборна комисија во текот на ноќта ги обработила сите гласови од вчерашниот прв круг на претседателски избори. Loading… Според нивните податоци официјално во Липково победник е кандидатот на ДУИ, Бујар Османи. Османи освоил дури 56,66 отсто од вкупниот број гласови, односно за него во оваа општина гласале 5.541 гласач.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во Липково до 17 часот правото на глас го искористиле 8.321 граѓани, односно 32.01% од вкупниот број на гласачи. Loading… Право на глас денеска во Липково имаат вкупно 25.998 лица. Според податоците на Државната изборна комисија, овие податоци се врз основа на 99 отсто од гласачките места. Никола ИвановскиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во Липково до 15 часот правото на глас го искористиле 6.632 граѓани, односно 25.51% од вкупниот број на гласачи. Loading… Право на глас денеска во Липково имаат вкупно 25.998 лица. Според податоците на Државната изборна комисија, овие податоци се врз основа на 99,9 отсто од гласачките места. Никола ИвановскиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во Липково до 13 часот правото на глас го искористиле 4.198 граѓани, односно 16.19% од вкупниот број на гласачи. Loading… Право на глас денеска во Липково имаат вкупно 25.998 лица. Според податоците на Државната изборна комисија, овие податоци се врз основа на 99,63 отсто од гласачките места. Никола ИвановскиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во Липково до 9 часот правото на глас го искористиле 244 граѓани, односно 1.59% од вкупниот број на гласачи. Loading… Право на глас денеска во Липково имаат вкупно 25.998 лица. Според податоците на Државната изборна комисија, овие податоци се врз основа на 59,14 отсто од гласачките места. Никола ИвановскиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На сите 167 избирачки места во Куманово точно во 7 часот утринава стартуваше изборниот процес за седмиот избор на претседател на Македонија. Loading… Како што информираше Елизабета Стојковска, претседател на ОИК Куманово, право на глас имаат 93.364 граѓани. И во општината Старо Нагоричане, сите 38 избирачки места се отворени навремено,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Четириесет и едногодишен кумановец бил приведен во липковско при обид да превезе огревно дрво без документација. Loading… – На 22.04.2024 во 13.45 часот на патот од с.Слупчане кон с.Руница, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Белановце сопреле патничко возило „опел астра“ со кумановски регистарски ознаки,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вкупно 25.998 жители на Општина Липково утре ќе имаат право на глас на седмите претседателски избори во Македонија. Loading… На вкупно 36 избирачки места утре ќе се спроведе првиот круг од претседателските избори, информираше Ајше Демири, од Општинска изборна комисија Липково. Денеска во Липково право на глас имаат 269 болниПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Шеесет и двегодишна кумановка се здобила со тешки телесни при судир на „смарт“ и „ауди“ на патот Куманово – Липково. Loading… – На 08.04.2024 околу 16.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека на регионален пат Куманово – Липково, во атар на село Опае, липковско, се случила сообраќајна несреќа помеѓуПрочитај повеќе