Општина Липково

Сподели со своите пријатели

Триесет и седумгодишник од липковското село Оризаре бил приведен викендов за издржување казна затвор од осум години и четири месеци. Loading… – На 16.04.2023 во 23.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода С.А.(37) од село Оризаре, липковско, информираат од Секторот за внатрешни работи. Како што појаснуваатПрочитај повеќе

person holding black android smartphone

Сподели со своите пријатели

Дваесет и шестгодишен жител на Липково доби кривична пријава под сомнение дека преку Инстаграм се заканувал на поранешната сопруга. Loading… – СВР Куманово поднесе кривична пријава против Е.И.(26) од Липково поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста”, информираат од Министерството за внатрешни работи. Како штоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Малолетник во липковското село Гошинце бил физички нападнат од наставничката, а случајот го пријавила мајката на ученикот. Loading… – На 06.02.2023 во 21.00 часот во СВР Куманово, Б.С.(33) од село Гошинце, општина Липково пријавила дека во основно училиште во кое учел, нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од наставничка, информираатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дваесетгодишен жител на селото Ропаљце, Општина Липково бил физички нападнат од три лица. Loading… – На 30.01.2023 во 21.10 часот во СВР Куманово, Ќ.М.(20) од село Ропалце, Општина Липково, пријавил дека бил физички нападнат од У.Б., Ј.В. и Б.Б., кои употребиле и тврд предмет, информираат од Секторот за внатрешни работиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Патнички автомобил вчера изгорел во пожар во липковското село Никуштак. Loading… – На 29.01.2023 во 11.55 часот во Полициско одделение Матејче било пријавено дека во село Никуштак, Општина Липково настанал пожар во патничко моторно возило „бмв“ без регистарски ознаки, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово. Екипа од СВР КумановоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Деветнаесет годишник од липковското село Лојане бил приведен откако полицијата му пронашла грутчеста материја. Loading… – На 16.12.2022 во 23.00 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С.(19) од с.Лојане, липковско, затоа што кај него била пронајдена и одземена бела грутчеста материја, информираат од СекторотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Четириесет и шестгодишен жител на селото Арачиново вчера се обидел да удри во полициски службеници во атарот на селото Никуштак во липковско. Loading… – На 12.12.2022 во 15.10 часот во село Никуштак,липковско, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.Б.(46) од с.Арачиново, скопско, затоа што со товарно моторноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пораката „Секој куршум има мета! Слави со срце, не со оружје“ вчера им беше пренесена на учениците и другите жители на општина Липково. Loading… На настанот во село Слупчане, кој се организираше како дел од кампањата за подигнување на свеста за опасностите од неовластено пукање, присуствуваа ученици и персонал одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Семејна куќа вчера изгорела во пожар во липковското село Оризаре, информираат денеска од Регионалниот центар за управување со кризи. Loading… Како што посочуваат оттаму, петмина пожарникари со едно противпожарно возило ја започнале интервенцијата во 11:25 часот и околу 12:50 успеале да го локализираат огнот. – Пожарот е локализиран и завршенПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Три лица се здобиле со потешки повреди при судир на две возила на регионалниот патен правец Кумановов – Липково. Loading… – На 09.10.2022 во 22.10 часот во СВР Куманово било пријавено дека на регионалниот пат Куманово-Општина Липково, атар на селото Липково, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди“, управуваноПрочитај повеќе