Општа болница Куманово

Сподели со своите пријатели

Триесет и осумгодишна кумановка вработена во Општа болница Куманово пријавила дека бил физички нападната. Loading… – На 06.02.2023 во 11.25 часот во СВР Куманово, М.Б.С.(38) – вработена во Општа болница Куманово, пријавила дека била физички нападната од С.С., информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово. Од полицијата посочуваат дека сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Околу 100-тина прегледи дневно има на детското одделение од општа болница Куманово, информираа надежните од јавната здравствена установа. Loading… На одделението, хоспитализирани се дваесет дечиња, а на дневна болница има 15-тина деца на дневна болница. – Заболените се деца на училишна и предучилишна возраст. Се разболуваат и помали кои сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Амбасадорот на Јапонија Савада Хиронори денеска присуствуваше на церемонијата за комплетирање на GGP-проект во Јавната Здравствена Установа (ЈЗУ) Општа болница Куманово. Loading… Церемонијата беше организирана од страна на Градоначалникот на Општина Куманово, Максим Димитриевски и директорката на ЈЗУ Општа болница Куманово, д-р Снежана Захариева, во знак на благодарност за донацијата.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Околу 100 прегледи дневно има на детското одделение од Oпшта болница Куманово, соопштија денеска надежните од јавната здравствена установа. Loading… На одделението, хоспитализирани се триесет дечиња, а на дневна болница има 20-тина деца, со потешкотии поради горно и долно репираторни инфекции. -Последниот месец -два откако почна падот на температурите иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вработен во кумановскиот Центар за јавно здравје вчера бил физички нападнат од неговиот колега. Loading… – На 16.11.2022 година во 10.20 часот во СВР Куманово, Г.С.(47) од Куманово, вработен во Центар за јавно здравје Куманово, пријавил дека во службена просторија во центарот бил физички нападнат од неговиот колега Б.Р., информираатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Општа болница Куманово веќе пет години нема мамограф, апарат кој се користи за дијагностицирање рак на дојка. Loading… Во изминатите години тројца различни министри за здравство од исто толку различни политички партии ветуваат мамограф за Општа болница Куманово, но машината сѐ уште ја нема. Октомври, кој воедно е месец наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Триесет и осумгодишен кумановец утринава бил приведен откако претходно нападнал и повредил вработена во кумановската Општа болница. Loading… – На 29.09.2022 година во 01.40 часот, полициски службеници од СВР Куманового лишиле од слобода Ф.Ј.(38) од Куманово затоа што со остар предмет нападнал и повредил вработена на Инфективното одделение во ОпштаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Завршена е гасификацијата на Општата болница во Куманово, со што оваа здравствена установа целосно се загрева на природен гас. Loading… Со реализацијата на овој проект се намалува аерозагадувањето, бидејќи до неодамна болницата се грееше на мазут. – Системот е централно поврзан, многу е важен за понатамошниот тек на инвестиции коиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Малолетник од Куманово бил приведен вчеранаутро откако бил затекнат при обид да изврши тешка кражба во објект на кумановската Општа болница. Loading… – На 03.04.2022 во 05.15 часот, полициски службеници од СВР Куманово лишиле од слобода малолетник од Куманово. Тој бил затекнат во објект на Општата болница Куманово, при обидПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Две интервенции завчера бележат кумановските пожарникари во доменот на своето работење. Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, во 20:15 часот петмина пожарникари со едно противпожарно возило излегле да интервенираат на запалена барака која се наоѓала во кругот на градската Општа Болница Куманово. Гаснењето траело до 21:30Прочитај повеќе