Олимписки игри

Сподели со своите пријатели

Кремљ денеска ладнокрвно реагираше на повикот на францускиот претседател Емануел Макрон за примирје во меѓународните конфликти за време на Олимписките игри во Париз, велејќи дека Украина може да го искористи тоа како можност за прегрупирање и повторно вооружување, пренесува Ројтерс. Loading… Олимписко примирје Прекинот на непријателствата според олимпиското примирје еПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Од воз на железничката станица Гаре ду Норд во Париз е украдена торба со лаптоп и два УСБ-а, со полициски планови за обезбедување на Олимпијадата во Париз. Loading… Чантата му припаѓала на инженер вработен во париската градска управа. 56-годишникот ѝ објаснил на полицијата дека торбата ја ставил во багажниот просторПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека дозволувањето на Русија да се натпреварува на Олимписките игри во Париз во 2024 година ќе биде показател дека „теророт е некако прифатлив“. Loading… „Обидите на Меѓународниот олимписки комитет да ги врати руските олимпијци на Олимписките игри во 2024 година се порака до целиот светПрочитај повеќе