Олександр Марченко

Сподели со своите пријатели

Заменик-градоначалникот на Бахмут, Олександр Марченко, изјави дека во тој град има улични битки меѓу украинските и руските сили, додавајќи дека руските сили сѐ уште не ја презеле контролата врз градот. Loading… Марченко за Би-Би-Си изјави дека единствената цел на руските сили, како што наведе, е „убивање луѓе и геноцид врзПрочитај повеќе