Олег Синегубов

Сподели со своите пријатели

Генералштабот на украинската армија соопшти дека руските војници се обидуваат да ги задржат привремено освоените територии и дека единиците на одбранбените сили на Украина одбиле напади надвор од неколку населени места, пренесува Укринформ, повикувајќи се на утринското соопштение на военото раководство. Loading… Две силни експлозии одекнаа во текот на ноќтаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Најмалку пет лица загинаа, а седум се ранети денеска во руски бомбашки напади врз центарот на Харков, во североисточна Украина, соопштија градоначалникот и регионалниот гувернер. Loading… „Руските окупатори ги бомбардираа централните области на Харков“, изјави гувернерот Олег Синегубов на Телеграм. Градоначалникот на Харков, Игор Терехов, подоцна на Телеграм објави декаПрочитај повеќе