нуклеарна катастрофа

Сподели со своите пријатели

Норвешкиот министер за одбрана Одд Роџер Еноксен им порача на граѓаните дека, во случај на нуклеарна катастрофа во Украина, радиоактивни материјали може да прелетаат над Норвешка поради ветерот, пишува Тајмс. Loading… Извори блиски до државната одбрана велат дека министерот им рекол на граѓаните дека ќе добијат предупредување 72 часа однапредПрочитај повеќе