Наташа Пирц Мусар

Сподели со своите пријатели

Словенечката претседателка Наташа Пирц Мусар најави дека в четврток ќе го посети Киев за да потпише билатерален безбедносен договор со Украина. Loading… Таа напомена дека станува збор за договор како оној што го потпишаа со Украина и други земји кои се подготвени да му помогнат на Киев, пренесува Танјуг повикувајќиПрочитај повеќе