Наледи Пандора

Сподели со своите пријатели

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска пристигна во работна посета на Јужна Африка, јави ТАСС. Loading… Лавров слета во базата Ватерклоф во Јужна Африка и се очекува да се сретне со министерот за надворешни работи Наледи Пандора во главниот град на Јужна Африка, Преторија. Министрите најверојатно ќе разговараатПрочитај повеќе