Мурсал Набизада

Сподели со своите пријатели

Поранешна авганистанска парламентарка и нејзиниот телохранител биле застрелани во нејзиниот дом во главниот град Кабул, соопшти авганистанската полиција. Loading… Мурсал Набизада (32) беше еден од ретките претставници кои останаа во Кабул откако Талибанците ја презедоа власта во август 2021 година. Нејзиниот брат и уште еден чувар беа ранети во нападотПрочитај повеќе