Мосад

Сподели со своите пријатели

Шефот на израелското разузнавање Мосад, Дејвид Барнеа, наводно, ги предупредил владините претставници дека либанскиот екстремистички Хезболах најверојатно ќе се обиде да нападне инсталации во спорното гасно поле во Средоземното Море, бидејќи договорот за демаркација со Либан не е постигнат. Loading… Предупредувањето на Барни беше објавено од ТВ Канал 12, додекаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Израелската разузнавачка служба, Мосад, во светот најмногу е позната по своите изненадувања, кои обично шокираат или изненадуваат. Loading… А овојпат за тоа се погрижи разузнавачката служба која важи за една од најмоќните во светот. Имено, оваа израелска шпионска служба за прв пат во својата историја поставила две жени на високиПрочитај повеќе