Мисисипи

Сподели со своите пријатели

Локалните власти објавија снимка од камера на телото на полицаец кој застрелал 11-годишно момче во Мисисипи. Loading… На видеото се гледа како полицаецот од Индијанола, Грег Каперс, пристигнува во домот на 11-годишната Адериен Мари рано едно утро минатиот мај, откако момчето повикало полиција бидејќи неговиот татко ѝ се заканувал наПрочитај повеќе

child, girl, fear

Сподели со своите пријатели

13-годишно девојче во американската сојузна држава Мисисипи родило момче откако било силувано од странец затоа што не можела да абортира, објави Тајм. Loading… Мајката на девојчето барала абортус за нејзината ќерка, но ѝ било кажано дека најблиското место за абортус е Чикаго, кое било на повеќе од девет часа возењеПрочитај повеќе