Министерство за внатрешни работи (Page 4)

Сподели со своите пријатели

Фериз Дервиши советник во Советот на Општина Куманово е сопственикот на автомобилот кој рано утринава беше разнесен од бомба, дознаваме од информации од теренот. Loading… Случајот во полиција го пријавил неговиот син Р.Д. а од полицијата засега излегоа само со штуро соопштение, со оглед дека увидот на местото на настанотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ноќеска дваесет и пет минути по полноќ, на улицата Сава Ковачевиќ во Куманово имало експлозија во која нема повредени, а оштетено е едно возило. Loading… Според првите информации на теренот се работи за експлозивна направа подметната во автомобил Фолсваген Пасат во сопственост на Р.Д. Сопственикот на автомобилот го пријавил случајотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вечерва околу 21 часот се пронајдени и спасени шестмина скијачи кои денеска се изгубија на Попова Шапка, информираат од Министерството за внатрешни работи. Околу 17. 30 часот во Полициското одделение Попова Шапка дошол 30-годишниот Ф.Р од тетовското село Лисец. заедно со косовскиот државјанин М.З. и пријавиле дека двајца косовски иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На 07.02.2018 година околу 18,10 часот во с.Боговиње-тетовско, полициски службеници од Полициско одделение Камењане дале знак за да застане патничко моторно возило “БМВ“ со скопски регистерски таблици. Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, истото застанало и кога полицискиот службеник се доближил, возачот во возилото го стартувал истото иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вчера (06.02) околу 14,00 часот од страна на едно лице со закана со пиштол извршено е разбојништво во експозитура на банка „Шпаркасе“ на улица „Јанко Михајлоски“ во Кичево. Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, од страна на полициски службеници е излезено на терен и по преземени мерки заПрочитај повеќе