Минданао

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 5,9 степени според Рихтеровата скала го погоди вториот по големина остров на Филипините, Минданао, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар. Loading…   Капитол евакуиран поради падобранци на бејзбол натпревар   Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 60 километри, јавува Ројтерс. По земјотресот не беше издадено предупредување заПрочитај повеќе