Силен земјотрес ги погоди Филипините

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 5,9 степени според Рихтеровата скала го погоди вториот по големина остров на Филипините, Минданао, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Loading...

 

Ова ќе бидат клучните боишта во битката за Донбас

 

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 60 километри, јавува Ројтерс.

По земјотресот не беше издадено предупредување за цунами.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Си Џинпинг планира патување надвор од Кина и средба со Бајден